Akademik Başarı

Çocuklar ve ergenler için eğitim alanındaki başarı her şeyden önce geliyor. Akademik ve mesleki sınavlara hazırlıktan kültürel ve sosyal becerilerin gelişimine kadar çocukların eğitiminde onları doğru yönlendirmek gerekiyor. Aba Psikoloji’de ‘metacognition’ ve ‘mindfulness’ başta olmak üzere güvenilir ve verimli yöntemleri kullanarak her yaştan öğrencinin akademik başarıya ulaşmasına yardımcı oluyoruz.

Akademik Başarı Nedir?

Eğitime entegre ettiğimiz farkındalık, meditasyon gibi unsurlar sayesinde öğrencilerin kendilerindeki potansiyeli keşfetmesini sağlıyoruz. Kendilerinin farkına varan çocuklar, artan özgüvenleri sayesinde öğrenme sürecini en verimli şekilde geçirme şansı buluyor. Akademik amaçlarına ulaşmak için zorlu bir süreç geçiren çocukları ve gençleri akademik stresle baş başa bırakmadan, duygularını dengelemelerini öğretiyoruz.

Aba Psikoloji olarak dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu yaşayan çocukların, akademik başarılarında herhangi bir sorunla karşılaşmaması onlara destek oluyoruz. Öğrenme güçlüğü olan çocukların hangi alanlarda sorun yaşadığını tespit ediyor ve onlar için uygun tedavi programı hazırlıyoruz. Tedavi gören çocuklar, akademik olarak akranları kadar başarılı olma şansı yakalıyor.

Çocuklarda ve ergenlerde sık sık görülen duygusal ve davranışsal problemler de akademik başarının karşısında büyük engel yaratır. Özgüveni düşen çocuklar, öğrenme sürecini verimli bir şekilde geçiremeyebilir. Aba Psikoloji’nin kişiye özel eğitim anlayışı, problemlerin kişisel sonuçlarını tespit eder ve kişiye özel eğitim programları hazırlayarak öğrencilerin akademik başarıya ulaşmasına yardımcı oluyor.

Akademik Başarı

Uyguladığımız testler ve analizler sayesinde çocukların, ergenlerin ve yetişkinlerin bilişsel durumları hakkında detaylı bilgiye erişebiliyoruz. Bu testler sayesinde çocuğunuzun okuma, yazma ve matematiksel becerilerine yönelik bilişsel süreci keşfediliyor. Herhangi bir öğrenme güçlüğü tespit edilmesi durumunda erken yaşta yönlendirilen çocuklar, bu güçlüğü en iyi şekilde atlatma şansı buluyor.

Akademik Başarı Nasıl Arttırılır?

Bilgiye ulaşmanın yanı sıra bilgiyi işlemenin önemini göz ardı etmeyen Aba Psikoloji, yaratıcılığı güçlendiren, stres ve endişe gibi duyguları kontrol altına alan, özgüveni yüksek bireyler yaratır. Odaklanma, programa uyma, görevi sonuçlandırma konularında sürekli yüksek motivasyona sahip olan öğrenciler, bütün bu becerilerin bir sonucu olarak akademik başarıya ulaşırlar. Akademik başarının yanı sıra günlük hayatta kendini en iyi şekilde ifade edebilen çocuklar ve gençler, yetişkinliğe geçtiklerinde de bu becerilerini gündelik hayatta ve iş hayatında uygulayarak bilgilerini hayat boyu kullanabiliyor.

Open chat
Merhaba Aba Psikoloji Danışmanı!
X