Aba Psikoloji 2007 yılında Doç. Dr. Gamze Sart tarafından kurulmuş danışanlara psikoloji disiplini  çerçevesinde profesyonel eğitim ve kariyer danışmanlık hizmeti veren sayılı psikoloji merkezlerinden biridir. Eğitim ve kariyer hayatlarında hedefledikleri başarıya ulaşmak isteyen, hedef belirlemekte zorlanan, bu süreçte dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, öğrenme güçlüğü, sınav kaygısı, panik atak, depresyon, kaygı, korku, takıntı, stres vb. sıkıntılar çeken her yaştan bireylere danışmanlık hizmeti verilmektedir.

İnsanın temel ihtiyaçlarından sonra gelen en önemli ihtiyacı “mutlu olmaktır”. İş ve eğitim hayatından memnuniyet duymak bu mutluluğu sağlamak için en önemli faktörlerden birisidir çünkü  iş ve eğitim hayatı insanın hayatının yarısından fazlasını kapsamaktadır. Danışanlarımıza yol göstererek  hayatları boyunca gurur duyacakları başarılar ve bu başarıların getirdiği mutluluklar biriktirmelerini sağlamak ekibimizin en büyük hedefidir.

Aba Psikoloji olarak “Her birey özeldir.” anlayışıyla danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Danışanlarımızla bireysel olarak uzman psikologlarımız eşliğinde ilgilenilmektedir. Danışmanlık sürecinde öncelikle çeşitli testler ve seanslar yoluyla kişinin kendine özgü özellikleri saptanır. Ardından, bu özellikler göz önünde bulundurularak  kişiye özel yöntemler, metotlar, çalışma biçimleri ve kariyer planları hazırlanır.

Gelecek kariyeriniz için daha iyi bir  yol çizerek sizi gelecek kaygılarınızdan arındırmak, kısacası “içinizdeki potansiyeli keşfetmek” Aba Psikoloji olarak en temel amacımızdır.

ABA Psikoloji olarak neler yapıyoruz? Ekibimiz kimlerden oluşuyor? YouTube videomuzdan öğrenebilirsiniz.