Stratejik Yetenek Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Nedir?

“Stratejik Yetenek Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı” nın temeline öğrencilerin becerilerinin, ilgi alanlarının, eğilimlerinin ve ihtiyaçlarının belirlenmesi yer alır. Bunların belirlenmesi için başta WISC-V olmak üzere 8 ayrı psikolojik test uygulanır. Değerlendirmeler sonucunda belirlenen kriterlere göre, gençlerin sosyo – ekonomik ve kültürel çevrelerini de göz önüne alarak bir stratejik plan hazırlanır. Bu stratejik plan 3, 6, 12 ve 24 aylık hedefleri ve öngörüleri kapsayacak şekilde hazırlanır.

Stratejik Yetenek Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Neden Önemlidir?

Akademik hedeflere ulaşılabilmesi için, belirlenecek hedeflerin gençlerin kişisel özellikleriyle uyumlu olması gerekir. Gençlerin mutsuz ya da başarısız bireylere dönüşmemesi için, tüme varım yöntemini kullanarak, yani becerilerden, ilgi alanlarından ve ihtiyaçlardan yola çıkarak bir hedefe yönelinmesi gerekir.

Stratejik Yetenek Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Kimler İçin Gereklidir?

Başta öğrenciler olmak üzere, akademik ya da kariyer planlarını kişisel özellikleriyle uyumlu bir şekilde planlamak isteyen herkes için gereklidir. Hemen her yaştan bireye uygulanabilir.

Stratejik Yetenek Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Nasıl Uygulanır?

Stratejik Yetenek Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı bir test paketi değildir. Bazı standart envanterler uygulanarak sonuçları puan olarak ifade edilmez. İlgi alanlarının, becerilerin ve ihtiyaçların analiz edilmesi için gerçekleştirilen testler uzman psikologlar tarafından uygulanır ve değerlendirilir. Elde edilen verilerin yorumlanması ve bu veriler ışığında öğrencilerin stratejik hedeflerinin belirlenmesi de uzman psikologların ve eğitimcilerin işbirliği ile gerçekleştirilir. Başta WISC-V olmak üzere 8 ayrı testin de yer aldığı Stratejik Yetenek Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı uygulama ücreti 13000 TL’dir. (Fiyat Şubat 2024 tarihinde güncellenmiştir.)

Danışmanlarımızdan Bilgi Alın

Formu doldurun danışmanlarımız size ulaşsın.