Blog

Çocuğunuzu Gerçekten Tanıyor Musunuz?

Çocuğunuzu ne kadar iyi tanıdığınızı düşünüyorsunuz? En sevdiği yemekler, en çok izlediği filmler ya da en iyi arkadaşları gibi konularda hemen cevap verebilir, onu tanıdığınızı söyleyebilirsiniz. Ancak WISC-V testi ile kişisel seçimleri, geleceğe dair beklentileri ya da en çok zorlandığı derslerin ötesinde çocuğunuzu tanıyabilirsiniz. Bilişsel becerilerini tanıyıp zayıf yönlerinin üzerine giderek çocuğunuzu gerçek anlamda tanıma şansı elde edersiniz.

Her çocuk kendine özgüdür

Her çocuk özeldir ve birbirinden eşsiz özelliklere sahiptir. Çocuğunuzun algı, kavrama ve öğrenme, matematiksel düşünme gibi bilişsel yeteneklerinin farkında mısınız? Çocuk gelişimi evrensel süreçler içerir, her beceri farklı yaşlarda kazanılır. Ancak çocuğunuz ebeveyn olarak sizin bile gözden kaçırdığınız bilişsel beceri eksikleri yaşayabilir.

Anlaşılmamak bu durumun en büyük problemi olarak karşımıza çıkar. Örneğin soyutlama yapabilmesi, konuşması, espri yeteneği gibi beceriler farklı yaşlarda gelişim gösterirken, tam tersine beklenilenden daha yavaş bir seyirde gelişim gösterebilir. Diğer taraftan bazı özellikleri çok güçlü olabilir ve güçlü yönlerinden mümkün olan en fazla faydayı sağlamak için desteğinize ihtiyaç duyabilir.

çocuğunuzu tanıyor musunuz WISC-V

WISC-V ile bilişsel özelliklerini keşfedin

Çocuklar yaşlarına göre, sürekli bir gelişim halindedirler. Çocuklara dünya çapında güvenirliğe sahip WISC-V testi ile bilişsel beceri, zeka ve anlama gelişimlerini, analitik düşünebilme becerilerini detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

WISC testlerinin en sonuncusu olan WISC- V; çocuğunuzun bilişsel becerilerinin ölçümlerini en güvenilir şekilde ölçen, kapsamlı bir testtir. Bu test ile çocuğunuzun ihtiyacı olan eğitim desteğini keşfedebilir, nokta atışı eğitimlerle becerilerini aktif hale getirebilirsiniz. Bu noktada da ebeveynlere büyük görev düşüyor. Çocuğunuzun matematiksel, okuma ve yazma, anlama gibi bilişsel becerilerini önceden ölçerek ileride karşılaşacağı büyük problemlerin önüne geçmiş olursunuz.

WISC-V şimdiye kadarki en güçlü ve güvenilir bilişsel yetenek ölçüm testi olarak 6-16 yaş arasındaki bir çocuğun bilişsel düzeydeki performansını, yetenek ve becerilerini ortaya çıkarmak üzere yapılandırılmıştır. Bu test sonucunda çocuğunuzun sizin bile farkında olmadığınız önemli bilişsel problemlerini erkenden tespit edebilir ve daha hızlı bir şekilde çözüme geçebilirsiniz. Elde edeceğiniz detaylı analiz sayesinde çocuğunuzu en doğru şekilde yönlendirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir